Filtruj

Krzywizna (P)
Addycja (P)
Pojemność
Specjalistyczne

Specjalistyczne soczewki kontaktowe najtaniej w Soczewkowy.pl. Oferujemy wyłącznie oryginalne soczewki specjalistyczne renomowanych marek w tym Dailies i Acuvue. Soczewki specjalistyczne to soczewki, które oprócz korygowania wady krótkowzroczności albo nadwzroczności mają również inne właściwości: korygują astygmatyzm, korygują prezbiopię lub zm...

Specjalistyczne soczewki kontaktowe najtaniej w Soczewkowy.pl. Oferujemy wyłącznie oryginalne soczewki specjalistyczne renomowanych marek w tym Dailies i Acuvue. Soczewki specjalistyczne to soczewki, które oprócz korygowania wady krótkowzroczności albo nadwzroczności mają również inne właściwości: korygują astygmatyzm, korygują prezbiopię lub zmieniają/podkreślają kolor oczu. W tym dziale z soczewkami kontaktowymi można znaleźć zarówno soczewki jednodniowe, dwutygodniowe oraz miesięczne. Szeroki wybór sprawia, że każdy może wybrać odpowiedni produkt do swojej wady i zawsze cieszyć się dobrym widzeniem

Więcej

Specjalistyczne Jest 18 produktów.

Podkategorie

 • Soczewki kolorowe

  Soczewki kolorowe najtaniej w Soczewkowy.pl. Oferujemy wyłącznie oryginalne kolorowe soczewki kontaktowe renomowanych marek w tym FreshLook i Acuvue. Soczewki zmieniające kolor oczu lub podkreślające ich głębię są idealnym rozwiązaniem dla oryginalnych osób, które lubią zwracać na siebie uwagę, ale zarazem potrzebują korygować swoją wadę wzroku, taką jak krótkowzroczność czy nadwzroczność. Do wyboru są różne rodzaje soczewek kolorowych: zmieniające całkowicie kolor oczu, zmieniające częściowo kolor oczu i podkreślające naturalny kolor oczu. Ponadto, oferujemy soczewki zmieniające kolor oczu w różnych trybach noszenia: jednodniowym oraz miesięcznym. 

 • Soczewki progresywne

  Soczewki progresywne umożliwiają prawidłowe widzenie z każdej odległości, dzięki czemu zastępują dwie pary okularów jednoogniskowych u osób z występującą jednocześnie krótkowzrocznością i dalekowzrocznością. Są polecane do korekcji wzroku osób w dojrzałym wieku, u których już po 40-45 roku życia występują zaburzenia widzenia z bliskiej odległości, zwane prezbiopią.

  Czym są soczewki progresywne i jak działają?


  Soczewki kontaktowe progresywne znane są również jako soczewki multifokalne. 
  Ich asferyczna budowa (zachodzące na siebie stopniowo ogniska o różnej mocy skupiającej) pozwala na płynne przechodzenie mocy korekcyjnej, zapewniając ostrość obrazu z bliży, dali, jak i odległości pośrednich. Soczewki ułatwiają swobodne wykonywanie codziennych aktywności, gwarantując komfort użytkowania w każdej sytuacji. Ponadto ograniczają zmęczenie oczu i dbają o ich prawidłowe nawilżenie.

  Dla kogo polecane są soczewki progresywne?


  Tego typu soczewki idealnie sprawdzą się u osób, u których występuje tzw. starczowzroczność (prezbiopia), polegająca na zaburzeniach widzenia z bliskiej odległości. Jest to spowodowane postępującym wraz z wiekiem osłabieniem i utratą elastyczności soczewki wewnątrzgałkowej oka, która odpowiedzialna jest między innymi za proces akomodacji, czyli dostosowywania się oka do prawidłowego widzenia obiektów znajdujących się w różnych odległościach. Prezbiopia dotyka osób w średnim wieku (już po 40-45 roku życia) oraz starszych, bez względu na to, czy wcześniej miały jakąś wadę wzroku, czy nie. Objawia się utratą ostrego widzenia z bliska, np. podczas czytania litery stają się niewyraźne, jakby zamazane (szczególnie przy słabym oświetleniu). Soczewki kontaktowe progresywne są również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób noszących dwie pary okularów, do czytania i patrzenia w dal.

  Zalety soczewek progresywnych

  • Są polecane do korekcji wzroku osób z presbiopią
  • Korygują dwie wady wzroku jednocześnie (krótkowzroczność i dalekowzroczność)
  • Niezależnie od odległości obiektu, soczewki zapewniają ostre widzenie i płynne przejście mocy korekcyjnej (bez zniekształcenia obrazu)
  • Zapewniają wysoki komfort użytkowania
  • Zapobiegają problemowi wysychania oczu i ich zmęczeniu


  W asortymencie naszego sklepu znajdziecie Państwo ofertę wysokiej jakości, oryginalnych soczewek progresywnych renomowanych marek, takich jak Air Optix i Dailies. Dostępne są soczewki jednodniowego, jak i miesięcznego trybu wymiany.

  Soczewki progresywne najtaniej w Soczewkowy.pl. 

  Oferujemy wyłącznie oryginalne soczewki multifocal renomowanych marek w tym Dailies i Air Optix. Soczewki progresywne to soczewki asferyczne, wykorzystujące widzenie symultaniczne (wada prezbiopii). Prezbiopia pojawia się praktycznie u każdego, kto ukończył 45 rok życia i polega na utracie zdolności do ostrego widzenia z bliskiej odległości. Soczewki kontaktowe progresywne dają ostry obraz daleki, bliski, ale również ten pośredni. Osoby cierpiące na prezbiopię powinny używać soczewek progresywnych, gdyż ułatwiają życie, umożliwiają swobodę i aktywność w życiu codziennym oraz w pracy. Soczewki progresywne eliminują potrzebę zmiany szkieł na osobne do czytania i osobne do patrzenia w dal.

 • Soczewki toryczne
  Soczewki kontaktowe mogą zastąpić okulary w przypadku większości wad wzroku. Przykładem jest choćby astygmatyzm, na który można zastosować soczewki toryczne. Jeśli zatem oprócz potrzeby skorygowania dioptrażu wymagane będzie też skompensowanie astygmatyzmu – skorzystajmy z oferty soczewek torycznych.

  Czym jest astygmatyzm?

  Astygmatyzm (określany też jako niezborność), to dość popularna wada wzroku polegająca na zaburzeniu symetrii poszczególnych elementów składowych oka. W efekcie część pola widzenia staje się nieostra, co nie tylko zmniejsza komfort, ale też może być niebezpieczna – choćby w sytuacjach drogowych. Dlatego tak ważnym jest, aby odpowiednio wspomóc nasz wzrok, minimalizując przykre efekty astygmatyzmu.

  Dlaczego warto stosować soczewki toryczne?

  Z dokładnie tego samego powodu, dla którego soczewki są świetną alternatywą dla okularów przy różnego rodzaju wadach wzroku. Warto wspomnieć choćby o eliminacji kłopotów przy uprawianiu sportu u „okularników” lub po prostu kwestiach estetycznych – niektórzy nie czują się komfortowo musząc nosić okulary.

  Z jakimi ograniczeniami musimy się pogodzić podczas korzystania z soczewek torycznych?

  W zasadzie trudno takie wymieniać - użytkuje się je w ten sam sposób co tradycyjne modele. Oczywiście ich oferta będzie mniejsza niż w przypadku tradycyjnych soczewek, nadal jednak będziemy mieli do wyboru modele wszystkich liczących się producentów, zarówno w wersjach dla dalekowidzów, jak i krótkowidzów, w pełnym zakresie osi soczewki. A zatem, poza koniecznością zapamiętania, że musimy korzystać z wersji torycznej, soczewki na astygmatyzm nie wprowadzają większych dodatkowych ograniczeń.

  Czy warto wybrać soczewki jednodniowe?

  Tu kwestia toryczności niewiele zmienia. Kluczowe jest jaki rodzaj soczewek lepiej się sprawdzi w naszym przypadku. Jeśli obawiamy się, że nie poradzimy sobie z prawidłową higieną i konserwacją soczewek, to warto na początek przyjrzeć się soczewkom jednodniowym – takim jak Dailies Aquacomfort Plus Toric. Wystarczy, że rano je założymy, a wieczorem zdejmiemy i wyrzucimy – nie musimy wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Soczewki jednodniowe toryczne przydadzą się tym bardziej na początku naszej przygody z soczewkami, gdyż jeśli uda nam się niechcący uszkodzić soczewkę podczas porannego zakładania, możemy wziąć kolejną. W przypadku innego typu soczewek koszt takiej sytuacji byłby znacznie większy.

  A może lepsze będą soczewki o dłuższym okresie użytkowania?

  To zależy jak zdefiniujemy „lepsze”. Wspomnieliśmy już o zaletach soczewek jednodniowych. Mają one też niestety pewną wadę – ich średni koszt eksploatacji może być znacząco większy niż w przypadku soczewek miesięcznych lub dwutygodniowych. Przykładowo, w cenie niewiele większej niż miesięczne opakowanie soczewek jednodniowych, możemy już wybrać soczewki na astygmatyzm – takie jak Acuvue Oasys for Astigmatism renomowanej marki Johnson&Johnson. W opakowaniu znajdziemy aż 6 sztuk, a skoro każda ma wystarczyć na 2 tygodnie, to realnie opakowanie powinno wystarczyć aż na 3 miesiące. Oczywiście, ponieważ nie są to już soczewki jednorazowe, to będziemy musieli dodatkowo zainwestować w niezbędne akcesoria jak płyny do czyszczenia czy pojemniki do przechowywania. Jeżeli jeszcze nie jesteśmy w nie zaopatrzeni, to warto przyjrzeć się dostępności zestawów promocyjnych, takich jak Air Optix for Astigmatism 12 sztuk + SoloCare 720 ml - znajdziemy w nich zarówno duży zapas płynu, jak i zapas soczewek miesięcznych.

  Oferujemy wyłącznie oryginalne soczewki na astygmatyzm renomowanych marek w tym Dailies i Acuvue i Air Optix. Soczewki toryczne są świetnym sposobem dla osób cierpiących na astygmatyzm, ale również chcących korzystać z wygody, jaką dają szkła kontaktowe. 

  Soczewki kontaktowe astygmatyzm

  Soczewki na astygmatyzm to specjalistyczne soczewki kontaktowe korygujące wadę krótkowzroczności oraz nadwzroczności, które posiadają dodatkowy parametr niwelujący zniekształcenia obrazu. Opis soczewki torycznej określa dwie wartości mocy w dwóch prostopadłych przekrojach soczewki: moc sferyczna i cylindryczna. Oferujemy różne rodzaje torycznych soczewek kontaktowych, aby nasi klienci mogli wybrać taki tryb noszenia, jaki im najbardziej odpowiada: jednodniowy, dwutygodniowych lub miesięczny.

18 produktów

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHO SHOP