Soczewki toryczne

Soczewki kontaktowe mogą zastąpić okulary w przypadku większości wad wzroku. Przykładem jest choćby astygmatyzm, na który można zastosować soczewki toryczne. Jeśli zatem oprócz potrzeby skorygowania dioptrażu wymagane będzie też skompensowanie astygmatyzmu – skorzystajmy z oferty soczewek torycznych.

Czym jest astygmatyzm?

Astygmatyzm (określa...
Soczewki kontaktowe mogą zastąpić okulary w przypadku większości wad wzroku. Przykładem jest choćby astygmatyzm, na który można zastosować soczewki toryczne. Jeśli zatem oprócz potrzeby skorygowania dioptrażu wymagane będzie też skompensowanie astygmatyzmu – skorzystajmy z oferty soczewek torycznych.

Czym jest astygmatyzm?

Astygmatyzm (określany też jako niezborność), to dość popularna wada wzroku polegająca na zaburzeniu symetrii poszczególnych elementów składowych oka. W efekcie część pola widzenia staje się nieostra, co nie tylko zmniejsza komfort, ale też może być niebezpieczna – choćby w sytuacjach drogowych. Dlatego tak ważnym jest, aby odpowiednio wspomóc nasz wzrok, minimalizując przykre efekty astygmatyzmu.

Dlaczego warto stosować soczewki toryczne?

Z dokładnie tego samego powodu, dla którego soczewki są świetną alternatywą dla okularów przy różnego rodzaju wadach wzroku. Warto wspomnieć choćby o eliminacji kłopotów przy uprawianiu sportu u „okularników” lub po prostu kwestiach estetycznych – niektórzy nie czują się komfortowo musząc nosić okulary.

Z jakimi ograniczeniami musimy się pogodzić podczas korzystania z soczewek torycznych?

W zasadzie trudno takie wymieniać - użytkuje się je w ten sam sposób co tradycyjne modele. Oczywiście ich oferta będzie mniejsza niż w przypadku tradycyjnych soczewek, nadal jednak będziemy mieli do wyboru modele wszystkich liczących się producentów, zarówno w wersjach dla dalekowidzów, jak i krótkowidzów, w pełnym zakresie osi soczewki. A zatem, poza koniecznością zapamiętania, że musimy korzystać z wersji torycznej, soczewki na astygmatyzm nie wprowadzają większych dodatkowych ograniczeń.

Czy warto wybrać soczewki jednodniowe?

Tu kwestia toryczności niewiele zmienia. Kluczowe jest jaki rodzaj soczewek lepiej się sprawdzi w naszym przypadku. Jeśli obawiamy się, że nie poradzimy sobie z prawidłową higieną i konserwacją soczewek, to warto na początek przyjrzeć się soczewkom jednodniowym – takim jak Dailies Aquacomfort Plus Toric. Wystarczy, że rano je założymy, a wieczorem zdejmiemy i wyrzucimy – nie musimy wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Soczewki jednodniowe toryczne przydadzą się tym bardziej na początku naszej przygody z soczewkami, gdyż jeśli uda nam się niechcący uszkodzić soczewkę podczas porannego zakładania, możemy wziąć kolejną. W przypadku innego typu soczewek koszt takiej sytuacji byłby znacznie większy.

A może lepsze będą soczewki o dłuższym okresie użytkowania?

To zależy jak zdefiniujemy „lepsze”. Wspomnieliśmy już o zaletach soczewek jednodniowych. Mają one też niestety pewną wadę – ich średni koszt eksploatacji może być znacząco większy niż w przypadku soczewek miesięcznych lub dwutygodniowych. Przykładowo, w cenie niewiele większej niż miesięczne opakowanie soczewek jednodniowych, możemy już wybrać soczewki na astygmatyzm – takie jak Acuvue Oasys for Astigmatism renomowanej marki Johnson&Johnson. W opakowaniu znajdziemy aż 6 sztuk, a skoro każda ma wystarczyć na 2 tygodnie, to realnie opakowanie powinno wystarczyć aż na 3 miesiące. Oczywiście, ponieważ nie są to już soczewki jednorazowe, to będziemy musieli dodatkowo zainwestować w niezbędne akcesoria jak płyny do czyszczenia czy pojemniki do przechowywania. Jeżeli jeszcze nie jesteśmy w nie zaopatrzeni, to warto przyjrzeć się dostępności zestawów promocyjnych, takich jak Air Optix for Astigmatism 12 sztuk + SoloCare 720 ml - znajdziemy w nich zarówno duży zapas płynu, jak i zapas soczewek miesięcznych.

Oferujemy wyłącznie oryginalne soczewki na astygmatyzm renomowanych marek w tym Dailies i Acuvue i Air Optix. Soczewki toryczne są świetnym sposobem dla osób cierpiących na astygmatyzm, ale również chcących korzystać z wygody, jaką dają szkła kontaktowe. 

Soczewki kontaktowe astygmatyzm

Soczewki na astygmatyzm to specjalistyczne soczewki kontaktowe korygujące wadę krótkowzroczności oraz nadwzroczności, które posiadają dodatkowy parametr niwelujący zniekształcenia obrazu. Opis soczewki torycznej określa dwie wartości mocy w dwóch prostopadłych przekrojach soczewki: moc sferyczna i cylindryczna. Oferujemy różne rodzaje torycznych soczewek kontaktowych, aby nasi klienci mogli wybrać taki tryb noszenia, jaki im najbardziej odpowiada: jednodniowy, dwutygodniowych lub miesięczny.

Więcej

Soczewki toryczne Jest 5 produktów.

5 produktów

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl