Soczewki progresywne

Soczewki progresywne umożliwiają prawidłowe widzenie z każdej odległości, dzięki czemu zastępują dwie pary okularów jednoogniskowych u osób z występującą jednocześnie krótkowzrocznością i dalekowzrocznością. Są polecane do korekcji wzroku osób w dojrzałym wieku, u których już po 40-45 roku życia występują zaburzenia widzenia z bliskiej odległośc...

Soczewki progresywne umożliwiają prawidłowe widzenie z każdej odległości, dzięki czemu zastępują dwie pary okularów jednoogniskowych u osób z występującą jednocześnie krótkowzrocznością i dalekowzrocznością. Są polecane do korekcji wzroku osób w dojrzałym wieku, u których już po 40-45 roku życia występują zaburzenia widzenia z bliskiej odległości, zwane prezbiopią.

Czym są soczewki progresywne i jak działają?


Soczewki kontaktowe progresywne znane są również jako soczewki multifokalne. 
Ich asferyczna budowa (zachodzące na siebie stopniowo ogniska o różnej mocy skupiającej) pozwala na płynne przechodzenie mocy korekcyjnej, zapewniając ostrość obrazu z bliży, dali, jak i odległości pośrednich. Soczewki ułatwiają swobodne wykonywanie codziennych aktywności, gwarantując komfort użytkowania w każdej sytuacji. Ponadto ograniczają zmęczenie oczu i dbają o ich prawidłowe nawilżenie.

Dla kogo polecane są soczewki progresywne?


Tego typu soczewki idealnie sprawdzą się u osób, u których występuje tzw. starczowzroczność (prezbiopia), polegająca na zaburzeniach widzenia z bliskiej odległości. Jest to spowodowane postępującym wraz z wiekiem osłabieniem i utratą elastyczności soczewki wewnątrzgałkowej oka, która odpowiedzialna jest między innymi za proces akomodacji, czyli dostosowywania się oka do prawidłowego widzenia obiektów znajdujących się w różnych odległościach. Prezbiopia dotyka osób w średnim wieku (już po 40-45 roku życia) oraz starszych, bez względu na to, czy wcześniej miały jakąś wadę wzroku, czy nie. Objawia się utratą ostrego widzenia z bliska, np. podczas czytania litery stają się niewyraźne, jakby zamazane (szczególnie przy słabym oświetleniu). Soczewki kontaktowe progresywne są również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób noszących dwie pary okularów, do czytania i patrzenia w dal.

Zalety soczewek progresywnych

  • Są polecane do korekcji wzroku osób z presbiopią
  • Korygują dwie wady wzroku jednocześnie (krótkowzroczność i dalekowzroczność)
  • Niezależnie od odległości obiektu, soczewki zapewniają ostre widzenie i płynne przejście mocy korekcyjnej (bez zniekształcenia obrazu)
  • Zapewniają wysoki komfort użytkowania
  • Zapobiegają problemowi wysychania oczu i ich zmęczeniu


W asortymencie naszego sklepu znajdziecie Państwo ofertę wysokiej jakości, oryginalnych soczewek progresywnych renomowanych marek, takich jak Air Optix i Dailies. Dostępne są soczewki jednodniowego, jak i miesięcznego trybu wymiany.

Soczewki progresywne najtaniej w Soczewkowy.pl. 

Oferujemy wyłącznie oryginalne soczewki multifocal renomowanych marek w tym Dailies i Air Optix. Soczewki progresywne to soczewki asferyczne, wykorzystujące widzenie symultaniczne (wada prezbiopii). Prezbiopia pojawia się praktycznie u każdego, kto ukończył 45 rok życia i polega na utracie zdolności do ostrego widzenia z bliskiej odległości. Soczewki kontaktowe progresywne dają ostry obraz daleki, bliski, ale również ten pośredni. Osoby cierpiące na prezbiopię powinny używać soczewek progresywnych, gdyż ułatwiają życie, umożliwiają swobodę i aktywność w życiu codziennym oraz w pracy. Soczewki progresywne eliminują potrzebę zmiany szkieł na osobne do czytania i osobne do patrzenia w dal.

Więcej

Soczewki progresywne Jest 4 produktów.

4 produkty

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl