Filtruj

Krzywizna (P)
Addycja (P)
Pojemność

Soczewki miesięczne

Soczewki miesięczne są specjalnym rodzajem szkieł kontaktowych. Można je nosić przez 30 dni. Przed snem jednak należy je dokładnie oczyścić i położyć w specjalnym pojemniczku. Następnego dnia soczewki 30-dniowe można znów założyć i cieszyć się pełną sprawnością widzenia. Opisywany rodzaj szkieł kontaktowych jest często określany mianem miękkich ...

Soczewki miesięczne są specjalnym rodzajem szkieł kontaktowych. Można je nosić przez 30 dni. Przed snem jednak należy je dokładnie oczyścić i położyć w specjalnym pojemniczku. Następnego dnia soczewki 30-dniowe można znów założyć i cieszyć się pełną sprawnością widzenia. Opisywany rodzaj szkieł kontaktowych jest często określany mianem miękkich soczewek. Wynika to z faktu, że szkła te wytworzone są z cienkich materiałów, które umożliwiają znaczącą przenikalność tlenu. Ze względu na rodzaj materiału, który został użyty w procesie produkcji, soczewki miękkie dzielą się na hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe.

Higiena soczewek miesięcznych

Jak sugeruje nazwa, soczewek miesięcznych nie należy nosić dłużej niż 30 dni. Ponadto, po każdym zdjęciu z oczu muszą być one starannie czyszczone. Do przemywania soczewek kontaktowych należy wykorzystywać specjalny płyn pielęgnacyjny. Użycie innego preparatu może powodować zakażenia oczu. Przed rozpoczęciem czyszczenia szkieł, należy starannie umyć ręce wytrzeć je do sucha. Podczas zabiegu należy umiejscowić soczewkę na suchej dłoni i wycisnąć kilka kropli płynu przeznaczonego do pielęgnacji soczewek. Każde ze szkieł należy przemywać przez dziesięć sekund z wierzchniej i dolnej strony. Pojemnik służący do przechowywania szkieł powinien zostać uprzednio napełniony płynem pielęgnacyjnym. Soczewki należy trzymać całkowicie zanurzone we wspomnianym roztworze w zakręconym pojemniku.

Zakładanie soczewek miesięcznych wymaga zachowania pewnych prostych, aczkolwiek niezbędnych reguł. Wkładać szkła należy, rozpoczynając od prawego oka. Jeśli szkło nie jest wywinięte w odwrotną stronę, należy je położyć na opuszce wskazującego palca. Następnie za pomocą środkowego palca tej samej dłoni trzeba przeciągnąć w dół dolną powiekę. Zaraz potem należy palce środkowym albo wskazującym drugiej dłoni odciągnąć górną powiekę w górę i umieścić soczewkę na oku. Na samym końcu trzeba nieznacznie opuścić powieki i mrugnąć. Podobną procedurę należy powtórzyć w przypadku zakładania szkła na lewe oko.

Atuty soczewek miesięcznych

Soczewki miesięczne odznaczają się licznymi atutami. Przede wszystkim, dzięki swojej elastyczności, są niezwykle wygodne dla oka. Ponadto, soczewki miękkie są znacznie tańsze z uwagi na niższe niż w przypadku innych rodzajów szkieł kontaktowych koszty produkcji. Są też zdecydowanie bardziej praktyczne. W niektórych przypadkach pozwalają one na delikatną korekcję konkretnej wady wzroku. Miękkie soczewki można wyjątkowo łatwo wyczyścić i odkazić dzięki jednostopniowym płynom do pielęgnacji. Co ważne, wspomniany rodzaj soczewek jest także mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu, ponieważ są one tańsze w przeliczeniu na koszty miesięczne.

Oferta sklepu

Sklep Soczewkowy.pl może poszczycić się szerokim asortymentem soczewek korekcyjnych. Oferujemy wyłącznie oryginalne soczewki kontaktowe miesięczne renomowanych marek w tym Air Optix, FreshLook, PureVision, Biofinity oraz Soflens. Soczewki 30-dniowe są tworzone z bardzo wysokiej jakości materiałów, które zachowują świetny stan przez cały miesiąc.

Więcej

Soczewki miesięczne Jest 17 produktów.

17 produktów

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl