Soczewki jednodniowe

Obecnie bardzo wiele osób ma wadę wzroku. W takiej sytuacji istnieją dwa wyjścia. Pierwszym najbardziej popularnym jest noszenie okularów, drugim noszenie soczewek. Pierwsza opcja, chociaż ma niewątpliwie wiele zalet, posiada też sporo wad, takich jak zaparowywanie, czy ciągłe wycieranie okularów w czasie deszczu. Obecnie dużym zainteresowan...

Obecnie bardzo wiele osób ma wadę wzroku. W takiej sytuacji istnieją dwa wyjścia. Pierwszym najbardziej popularnym jest noszenie okularów, drugim noszenie soczewek. Pierwsza opcja, chociaż ma niewątpliwie wiele zalet, posiada też sporo wad, takich jak zaparowywanie, czy ciągłe wycieranie okularów w czasie deszczu. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się tzw. szkła kontaktowe.

Co to są soczewki jednodniowe?

Soczewki kontaktowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby korygować wady wzroku i tym samym umożliwić prawidłowe widzenie. Nakłada się je bezpośrednio na oko. Pod względem czasu noszenia wyróżniamy takie, które nosi się jedną dobę, dwa tygodnie oraz miesiąc. Tzw. soczewki jednodniowe można nosić przez jeden cały dzień a następnie wyrzucić. W porównaniu do pozostałych wymienionych, są uważane za jedne z najzdrowszych i najwygodniejszych opcji.

Wady i zalety soczewek jednodniowych

Jak wskazuje nazwa jest to produkt jednorazowy, który po użyciu należy wyrzucić. W związku z tym wysuwają się na plan zalety takie jak brak potrzeby codziennej pielęgnacji, która mimo wszystko zajmuje czas, a wykonana niestarannie może być szkodliwa. Występuje najniższe ryzyko infekcji. W konsekwencji codziennej wymiany, drobnoustroje mają mniejsze szanse na dostanie się do oka. Podobnie po kąpieli w basenie, można założyć nową parę, bez obawy o zakażenie. Jedyną wadą, sprawiającą, że ludzie długo się zastanawiają nad wyborem jest ich cena, która w przeliczeniu na koszt soczewki miesięcznej jest wyższa. Jednakże przez to, że nie wymagają specjalnego płynu i pudelka, w którym muszą być przechowywane oraz biorąc pod uwagę inne zalety, jest to produkt opłacalny.

Rodzaje soczewek jednorazowych

Najpopularniejszym modelem są soczewki sferyczne jednodniowe, czyli takie, które nosi większość ludzi z wadami oka. Skupiają się ona na korygowaniu krótkowzroczności oraz nadwzroczności. Każda marka ma troszeczkę inne właściwości. Dlatego najlepiej spróbować ponosić kontakty z każdej marki, aby znaleźć najbardziej dopasowany do swojego oka. Oczywiście należy pamiętać, że oczy to bardzo cenny element naszego życia i należy o nie dostatecznie dbać. W związku z tym nie wolno samemu kupować sobie soczewek, lecz pójść i skontaktować się z okulistą. Jednymi z najlepszych marek są ACUVUEBAUSCH & LOMB, DAILIES oraz FRESHLOOK.

Drugi rodzaj soczewek jednodniowych, to tzw. Toryczne. Typ ten skupia się na leczeniu astygmatyzmu a zasada użytkowania jest taka sama jak przy klasycznych kontaktach. Następnie wyróżniamy soczewki progresywne przeznaczone dla pokolenia starzejącego się, któremu wraz z wiekiem pogarsza się ostrość widzenia. Typ ten umożliwia lepsze widzenie zarówno przedmiotów położonych blisko, dalej i w odległościach pośrednich. Ostatnie soczewki jednodniowe, coraz częściej cieszące się powodzeniem, to kolorowe szkła kontaktowe mogące podkreślić kolor oczu albo nawet go zmienić.

Oferujemy wyłącznie oryginalne jednodniowe soczewki kontaktowe renomowanych marek w tym Dailies i Acuvue oraz Bausch&Lomb. Jednorazowe soczewki kontaktowe są prawdopodobnie najzdrowszym i najwygodniejszym sposobem korekcji Twoich oczu. Soczewki jednodniowe nakładamy codziennie rano i każdego wieczoru po prostu je wyrzucamy.

Wygoda soczewek jednodniowych

Nie musimy martwić się o kupno płynów pielęgnacyjnych, bo soczewki są do jednorazowego użytku. Soczewek jednodniowych nie trzeba czyścić i pielęgnować, więc mogą stać się idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią komfort i wygodę lub po prostu nie mogą stosować innych soczewek kontaktowych.

Więcej

Soczewki jednodniowe Jest 14 produktów.

14 produktów

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl