Płyny do soczewek

płyny do soczewek

Soczewki kontaktowe ułatwiają życie i pozwalają dobrze widzieć osobom z wadami wzroku. Niezwykle ważna przy używaniu soczewek kontaktowych jest ich pielęgnacja. W czasie noszenia szkieł kontaktowych, na ich powierzchni osadzają się osady lipidowe, które są doskonałą pożywką dla bakterii. Dlatego, aby oczy były zdrowe, należy zadbać o odpowie...

płyny do soczewek

Soczewki kontaktowe ułatwiają życie i pozwalają dobrze widzieć osobom z wadami wzroku. Niezwykle ważna przy używaniu soczewek kontaktowych jest ich pielęgnacja. W czasie noszenia szkieł kontaktowych, na ich powierzchni osadzają się osady lipidowe, które są doskonałą pożywką dla bakterii. Dlatego, aby oczy były zdrowe, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację soczewek kontaktowych, stosując specjalne płyny do soczewek kontaktowych.


Czym są płyny do pielęgnacji soczewek

Płyny do soczewek usuwają z powierzchni soczewki osady i zanieczyszczenia, dbając o zdrowie oczu. Ponadto, nawilżają soczewkę, aby zapobiec uczuciu suchości i podrażnień oka.

Jak używać płynu do soczewek

Pielęgnacja soczewek kontaktowych wiąże się z zachowaniem szczególnej higieny. Należy przestrzegać kilku zasad.


1. Przed zdjęciem soczewek, dokładnie myjemy ręce i osuszamy.
2. Napełniamy pojemnik na soczewki świeżym płynem do dezynfekcji.
3. Na zdjęte soczewki dajemy kilka kropel płynu do dezynfekcji i czyścimy je palcem.
4. Po wyczyszczeniu opłukujemy soczewkę płynem do dezynfekcji.
5. Wyczyszczona soczewkę wkładamy do czystego pojemnika na soczewki wypełnionego płynem.

Bardzo ważne, aby nigdy nie czyścić soczewek i pojemnika na soczewki wodą z kranu i zawsze dokładnie czytać sposób użycia płynu do soczewek. Należy wrócić uwagę na czas ich używania, szczególnie ważność od momentu otwarcia. Pamiętajmy, że nowy płyn do soczewek to również nowy pojemnik na soczewki, stary koniecznie wyrzucamy. Zwykle w zestawie z płynem jest również pojemnik.

W naszej ofercie występuje również płyn, który nie wymaga czyszczenia mechanicznego soczewek. Jest to AoSept Plus, posiadający w składzie wodę utlenioną, dezaktywowaną przez specjalny pojemnik. 

Jaki płyn do soczewek

Wybór płynu zależy od rodzaju soczewki. Soczewki jednorazowe, nie wymagają czyszczenie, ponieważ po całym dniu zdejmujemy je i wyrzucamy. Płyn do soczewek to nieodzowny element korzystania z soczewek miesięcznych czy dwutygodniowych. Każdego wieczoru zdejmujemy soczewki i myjemy, rano znów zakładamy. W przypadku soczewek dwutygodniowych wyrzucamy po 2 tygodniach, a miesięcznych wyrzucamy po miesiącu. Natomiast soczewki całodobowe możemy nosić bez przerwy przez 30 dni, dzień i noc. Soczewki Night&Day jedynie w razie potrzeby możemy zdjąć i umyć płynem do soczewek.


W naszej ofercie znajdą państwo różne rodzaje płynów czyszczenia i pielęgnacji soczewek, znanych i popularnych marek m.in. ReNu, Solo Care Aqua, Opti Free Express, BioTrue, AoSept Plus.

Więcej

Płyny do soczewek Jest 15 produktów.

15 produktów

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE

Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl