jak wybrac okulary przeciwsłoneczne

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne latem nie spełniają jedynie funkcji ozdobnej. Promienie słoneczne są szkodliwe dla naszych oczu, jeżeli te są narażone na ich bezpośrednie oddziaływanie. Odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne sprawią, że poczujemy ulgę. Osoby na co dzień noszące szkła kontaktowe są w tym przypadku bardziej uprzywilejowane od tych, które wybrały okulary korekcyjne. Dzięki noszeniu soczewek mogą bowiem wybierać spośród ogromnej liczby modeli. Sprawdźmy zatem, jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, aby nie tylko dobrze się prezentowały, lecz także chroniły nasze oczy.

Dlaczego noszenie okularów przeciwsłonecznych latem jest tak ważne?

Narażeni na działanie promieni słonecznych jesteśmy przez cały rok, jednak to właśnie latem najwięcej czasu spędzamy na zewnątrz. W słoneczne dni dla własnego dobra nie powinniśmy wychodzić z domu bez okularów przeciwsłonecznych. Promieniowanie UV może być fatalne w skutkach dla naszych oczu. Jego działanie może powodować wiele chorób i bolesnych urazów, jak poparzenia siatkówki czy ostre zapalenie spojówek.

Dobroczynne działanie okularów przeciwsłonecznych

Szkła profesjonalnych okularów przeciwsłonecznych wyposażone są w specjalne filtry, które zapewniają oczom ochronę. Emitowane przez Słońce promieniowanie ultrafioletowe obejmuje trzy zakresy: UVA, UVB oraz UVC. Do naszych oczu docierają jednak głównie dwa pierwsze rodzaje, o fali wynoszącej 400 lub mniej nanometrów. Odpowiedź na pytanie o to, jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, jest zatem prosta: wystarczy sięgnąć po model, którego szkła wyposażone są w filtr UV 400. Okulary bez odpowiedniego filtra naszym oczom wyrządzą więcej szkody niż pożytku. Przyciemnione szkła okularów sprawiają, że źrenica oka rozszerza się, co oznacza jej narażenie na większą ilość promieni słonecznych. To właśnie filtr UV je powstrzymuje. Jednak sama obecność filtra nie przesądza o wyborze konkretnego modelu. Poznajmy więc pozostałe czynniki.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne – dodatkowe kryteria

Okulary przeciwsłoneczne muszą być najwyższej jakości. Oczy to jeden z największych skarbów, w jakie wyposażyła nas natura. O tym, jak duże znaczenie ma odpowiednia ich ochrona, szczególnie dobrze wiedzą osoby na co dzień noszące soczewki kontaktowe. W zależności od sytuacji, w których będziemy korzystać z okularów przeciwsłonecznych, możemy sięgać po szkła o różnym stopniu zaciemnienia. Wyróżnia się pięć kategorii: 0, 1, 2, 3 oraz 4. Szkło o kategorii 0 jest niemal całkowicie przeźroczyste, nadal chroni jednak oczy. Im wyższa kategoria, tym wyższe zaciemnienie szkieł. Osoby ceniące rozwiązania uniwersalne chętnie sięgają po szkła fotochromowe, które automatycznie dostosowują stopień zaciemnienia do natężenia światła słonecznego.

Dobór odpowiedniego modelu do kształtu twarzy

Skoro wiemy już jak dobrać okulary przeciwsłoneczne ze względu na ich parametry techniczne, skupmy się na walorach estetycznych. Ostateczną decyzję należy podjąć na podstawie indywidualnych preferencji, przedstawiamy jednak dwie wskazówki. Osoby o kwadratowych rysach twarzy mogą je złagodzić, wybierając oprawki o zaokrąglonych kształtach. Analogicznie – osoby o okrągłych rysach na ogół dobrze prezentują się w okularach kanciastych.


Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl