czy warto nosić soczewki

Czy warto nosić soczewki?

Soczewki kontaktowe cieszą się coraz większą popularnością. I słusznie. To dzięki nim wady wzroku stają się praktycznie niewidoczne, co dla wielu osób jest dużym komfortem i wygodą. Zastanawiając się nad tym czy warto nosić soczewki należy uwzględnić, że do wyboru jest wiele rodzajów tych produktów, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji danej osoby.

Dlaczego warto wybrać soczewki?

Soczewki kontaktowe skutecznie i bezpiecznie korygują różne wady wzroku. Dzięki temu, że są umieszczane bezpośrednio na rogówce i wraz z nią się poruszają są gwarancją nieograniczonego pola widzenia. Obraz nie jest zniekształcony i staje się bardziej naturalny. Osoba nosząca soczewki widzi wyraźnie i ostro w każdym kierunku, co wpływa na wyższą samoocenę i poczucie pewności siebie.

Soczewki dla aktywnych

Czy warto nosić soczewki, jeśli żyje się w ciągłym ruchu? Oczywiście. Zakładając je nie trzeba martwić się, że spadną, ulegną uszkodzeniom czy zagubią się jak okulary. Są wprost stworzone dla osób uprawiających dynamiczne sporty. Doskonale sprawdzą się podczas: biegania, aerobiku, ćwiczeń na siłowni, jazdy na rowerze, gry w piłkę nożną czy siatkówkę.

Rodzaje i funkcje soczewek kontaktowych

Podstawowe kryterium podziału soczewek kontaktowych to ich klasyfikacja na twarde i miękkie. Soczewki miękkie wytworzone z plastycznych, wygodnych materiałów cechują się wysoką przepuszczalnością tlenu. Mając na uwadze tworzywo z jakiego te produkty są wykonane należy wyróżnić soczewki: hydrożelowe lub silikonowo – hydrożelowe. Dokonując podziału według czasu ich noszenia można je pogrupować na soczewki:

 • jednodniowe, które po wyjęciu z oka należy wyrzucić,
 • wielokrotnego zastosowania (dwutygodniowe, miesięczne, roczne czy kwartalne), czyli takie których można używać wiele razy, wymagają jedynie zastosowania zabiegów pielęgnacyjnych.

Soczewki można również podzielić z uwagi na ich zastosowanie i funkcje. Dzięki temu, że pomagają korygować różne wady wzroku można wyróżnić soczewki:

 • sferyczne, które służą do korekcji krótko- lub dalekowzroczności,
 • multifokalne, polecane dla osób uskarżających się na pogorszenie wzroku związane z wiekiem, 
 • toryczne, pomogą w zmaganiach z astygmatyzmem.

Oprócz funkcji korekcyjnej, soczewki mogą również zapewniać ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i być stosowane jako opatrunki lub nośniki leków w razie wystąpienia urazów czy schorzeń rogówki. Dla osób chcących połączyć korekcję wzroku ze zmianą wyglądu do wyboru są kolorowe soczewki kontaktowe, pozwalające zmieniać kolor tęczówki oka.

Czy warto nosić soczewki i poprawić swój komfort życia?

Soczewki są wynalazkiem lżejszym i o wiele wygodniejszym od okularów, ponieważ:

 • nie pozostawiają śladów na nosie,
 • nie są obciążeniem dla uszu,
 • nie parują,
 • są odpowiednie na różne warunki atmosferyczne, nie widać na nich np. kropli deszczu,
 • nie mają śladów widocznych zanieczyszczeń w trakcie noszenia,
 • nie ma w nich odbitych refleksów światła,
 • umożliwiają noszenie dowolnych okularów przeciwsłonecznych.

Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl