czego nie można robić w soczewkach

Czego nie można robić w soczewkach?

Soczewki są coraz częściej wybierane przez ludzi, którzy posiadają wadę wzroku. Dzięki nim osoby postronne nie wiedzą, że mamy problemy ze wzrokiem. Jest to również idealne rozwiązanie dla osób, które uważają, że nie wyglądają dobrze w okularach. Dodatkowo, na okulary musimy uważać, żeby ich przez przypadek nie uszkodzić. Są również mniej wygodne podczas aktywności fizycznej, a niektórych sportów nie można w nich uprawiać w ogóle. Jednak z soczewkami również należy odpowiednio postępować. W przeciwnym razie mogą nam zaszkodzić. Spójrzmy czego nie można robić w soczewkach.

Jak dbać o soczewki?

Jeśli chcemy, by szkła kontaktowe były bezpieczne dla naszych oczy musimy bezwzględnie przestrzegać instrukcji postępowania. Soczewki należy codziennie myć i codziennie wymieniać płyn do soczewek, w którym je trzymamy. Nie możemy z niego zrezygnować, gdyż soczewek nie można przesuszyć. Raz w tygodniu powinno się również przemyć samo pudełeczko na szkła. Higiena w pielęgnacji soczewek jest najważniejsza.

Czego nie można robić w soczewkach, aby były bezpieczne dla naszych oczu?

O soczewki należy odpowiednio dbać, ale istnieje też lista zakazanych czynności, których absolutnie nie należy w nich wykonywać. Przede wszystkim, nie można dopuścić do tego, by na soczewkach namnażały się bakterie. Szkła kontaktowe mają bezpośredni kontakt z naszymi oczami, więc wszelkie zanieczyszczenia znajdą się również na nich. To z kolei prowadzi do stanów zapalnych, a w ekstremalnych sytuacjach może powodować nawet utratę wzroku. W związku z tym, soczewek nigdy nie należy dotykać brudnymi rękami, a to oznacza, że zawsze należy je umyć bezpośrednio przed dotknięciem soczewek.

W szkłach kontaktowych nie możemy pływać, ani korzystać z sauny. Nigdy nie powinniśmy również pocierać oczu, gdy mamy na nich soczewki. W szkłach nie należy też spać. Pamiętajmy, że oczy muszą od nich odpocząć, dlatego nie należy nosić soczewek przez kilkanaście godzin bez przerwy. W ciągu dnia należy zmieniać je na okulary, również wtedy, gdy mamy zapalenie spojówek.


Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl