Terapia widzenia, inaczej terapia wzroku, jest to zindywidualizowana, nadzorowana przez specjalistę rehabilitacja wzroku, której celem jest korekcja wad wzroku, poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz zwiększenie funkcji poznawczych. Leczenie obejmuje cały system wzrokowy, tj. oczy, mózg i ciało. Ważne jest zrozumienie, że terapia widzenia jest formą treningu neurologicznego, często porównywanego do niektórych form fizykoterapii. Jej celem jest przeszkolenie mózgu pacjenta do bardziej efektywnego i świadomego korzystania z oczu w celu skuteczniejszego odbioru informacji, szybszego ich zrozumienia i odpowiedniego reagowania.
Rehabilitacja wzroku obejmuje procedury mające na celu poprawę zdolności mózgu do kontrolowania pozycji oka, ruchów oczu, zdolności ogniskowania i pracy w wizji obuocznej. Umiejętności wzrokowo-motoryczne są rozwijane przy użyciu specjalistycznych urządzeń komputerowych i optycznych, w tym soczewek terapeutycznych, pryzmatów i filtrów. Podczas końcowych etapów leczenia, nowo nabyte umiejętności wzrokowe pacjenta są wzmacniane i utrwalane poprzez powtórzenie i integrację z umiejętnościami motorycznymi i poznawczymi.
Terapia wzroku każdego roku pomaga wielu dzieciom i dorosłym, borykającym się z problemami takimi jak:
Programy terapii są indywidualnie zaprojektowane dla każdego pacjenta na podstawie zaawansowania leczonych stanów, motywacji oraz liczby sesji terapeutycznych w tygodniu, w których pacjent może uczestniczyć. Uwzględniając jednak najczęstsze przypadki, programy terapeutyczne mogą trwać od 3 miesięcy do 2 lat.
W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji