pływanie w soczewkach

Pływanie w soczewkach kontaktowych - czy to możliwe?

Soczewki towarzyszą osobom z wadami wzroku wszędzie - w pracy, w domu, w kawiarni, podczas spotkań z przyjaciółmi itp. Są często wygodniejsze niż okulary i nie trzeba martwić się dopasowaniem ubioru czy tym, że spadną i się rozbiją. Czy można jednak w nich pływać?

Woda, zarówno w chlorowanym basenie jak i jeziorze czy morzu, przez które codziennie przepływają setki osób, zawiera wiele bakterii i drobnoustrojów, które mogą zaszkodzić naszemu oku. Jednym z zagrożeń jest akantoameba, która może spowodować poważne zapalenie rogówki. Objawami zakażenia mogą być: zaczerwienienie i podrażnienie oczu nawet po zdjęciu soczewek, zaburzenie widzenia, łzawienie i nadwrażliwość na światło.

Najbezpieczniej pływać bez soczewek

Jako odpowiedzialny sprzedawca soczewek kontaktowych, pragniemy podkreślić, że mimo wszystko najbezpieczniejsze dla naszych oczu jest pływanie bez soczewek kontaktowych. Nawet jeśli będziemy trzymać się przedstawionych w artykule zasad higieny, niewykluczone jest powstanie zakażenia, więc należy bardzo uważać i ograniczyć noszenie soczewek, do których dostała się woda do minimum. Jeżeli po pływaniu odczuwamy dyskomfort oczu, pieczenie, swędzenie itp. trzeba jak najszybciej udać się do swojego lekarza.

Jeżeli zdecydowałeś się na pływanie w soczewkach, przedstawiamy kilka zasad, które mogą zminimalizować ryzyko.

Zasady pływania w soczewkach

Aby cieszyć się swoim ulubionym sportem wraz z soczewkami, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim trzeba zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią higienę. Zalecane jest stosowanie soczewek jednodniowych, ponieważ można je wyrzucić zaraz po wyjściu z wody, a raczej trzeba to zrobić koniecznie, jeżeli do oczu z soczewkami dostała się woda.

Jeśli koszty soczewek jednodniowych są zbyt wysokie i nie chcemy nadszarpnąć naszego budżetu, jest możliwość pływania w soczewkach miesięcznych czy dwutygodniowych. Wymaga to od nas założenia bardzo szczelnych okularów pływackich, które uchronią oko i soczewkę przed zalaniem wodą.

Jeśli woda mimo wszystko dostałaby się do oka i soczewki, musimy je koniecznie wyrzucić, więc mimo wszystko opcja z soczewkami jednodniowymi może okazać się tańsza i bezpieczniejsza.

Warto pamiętać, że jeżeli zamierzamy nurkować to nawet w przypadku soczewek jednodniowych należy mieć na sobie okulary pływackie, aby szkła nie wypłynęły z oczu.

Nie należy również spędzać całego dnia na plaży w soczewkach jednodniowych, kąpiąc się w morzu, ponieważ już w tym czasie może rozwinąć się zakażenie. Pływanie w soczewkach to ewentualność na krótką chwilę i po styczności soczewki z wodą, należy je jak najszybciej wyrzucić, aby zapobiec rozwojowi bakterii na oku.

Pragniemy poinformować, że tego artykuły nie należy traktować, jako porad lekarskich czy zaleceń lekarskich. W celu rozwiania wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który wyjaśni, jak dokładnie dbać o soczewki kontaktowe.


Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl