porady na wakacje dla osób noszących soczewki

Porady na wakacje dla osób, ktore noszą soczewki

Wczoraj był Pierwszy Dzień Lata! A z czym kojarzy się lato? Z ciepłem, słońcem i… wyjazdami. Wiele osób, które noszą soczewki zastanawia się, jak sobie z nimi poradzi w trakcie wyjazdu. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju wycieczki, ale uważamy, że w większości przypadków nie ma żadnych przeciwwskazań, a z soczewkami należy postępować tak, jak zwykle robimy to w domu. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, przeczytaj poniższe porady, które mogą być dla Ciebie pomocne.

Pływanie w soczewkach

Wiemy, jak kuszące jest pływanie w soczewkach. W wakacje jednak również należy pamiętać o tym, że szkła kontaktowe nie mogą mieć kontaktu z żadną wodą - ani z kranu, ani z butelki, ani destylowaną, a tym bardziej z wodą z jezior, rzek czy mórz. Bakterie, rozwijające się w wodzie mogą przenieść się na soczewkę i spowodować zakażenie.

Jeżeli soczewka miała kontakt jakąkolwiek cieczą (oprócz płynu do soczewek), należy ją od razu wyrzucić. Łatwiejsza sytuacja jest w przypadku soczewek jednodniowych - i tak wyrzucamy je codziennie. Soczewek miesięcznych jednak bardziej szkoda, dlatego polecamy na wyjazdy zabierać właśnie soczewki jednodniowe.

Co należy zabrać?

Pamiętaj, aby wziąć ze sobą odpowiedni zapas soczewek i płynów. Warto zabrać przynajmniej o jedną parę szkieł kontaktowych więcej - zdarzają się różne sytuacje (chociażby wcześniej wspomniany kontakt z wodą). Natomiast płyn powinien być zawsze w oryginalnym opakowaniu. Przelewanie go do mniejszej buteleczki może mieć wpływ na jego sterylność!

Ponadto, w torbie dobrze jest mieć małe lusterko - o ile wody i mydła do umycia rąk zwykle nie brakuje, to brak lusterka może znacznie utrudnić życie soczewkowca.

Zabierz też ze sobą okulary, nawet jeśli myślisz, że na pewno nie będziesz ich potrzebować. Mogą się przydać w sytuacjach nie do przewidzenia.

Higiena soczewek

W wakacje również nie można zapominać o odpowiedniej higienie soczewek - zmęczenie i dobra zabawa nie zwalniają z umycia rąk przed ich dotknięciem, czy odpowiedniego oczyszczenia i przechowywania w specjalnym płynie i pudełku.

Naucz się słów związanych z soczewkami

Jeżeli jedziesz za granicę, warto nauczyć się chociaż kilku słów, fraz czy nawet zdań, dotyczących soczewek, np. “Noszę soczewki”, “Zgubiłem soczewki”, “Wypadła mi soczewka”. Nie zakładamy żadnych przykrych sytuacji, ale taką wiedzę warto mieć w zanadrzu.

Dodatkowo, w portfelu można nosić karteczkę z informacją o noszeniu soczewek - nie tylko podczas wyjazdów za granicę, ale na co dzień.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki chociaż odrobinę pomogą Ci w organizacji wyjazdu z soczewkami kontaktowymi. Miłej zabawy!
Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl