soczewki a alergia

Soczewki kontaktowe a alergia

Soczewki a alergia to temat rozważań wielu użytkowników szkieł kontaktowych. Czy alergia skazuje na noszenie wyłącznie okularów?

Objawy alergii

Alergie bardzo często atakują narząd wzrokowy. Przez alergeny nasze oczy są podrażnione, zaczerwienione, łzawią, a czasem mamy wrażenie, że pod powiekami tkwią ziarenka piasku. Niekiedy, alergie, wywołują nieostre widzenie.

Leczenie alergii

Najbardziej skutecznym sposobem jest unikanie substancji, na które jesteśmy uczuleni. Niestety nie jest to takie proste w przypadku uczulenia na pyłki drzew, traw itp. Z pomocą przybywają tu wszelkie preparaty na alergie dostępne w każdej aptece. A jak radzić sobie z podrażnionymi oczami? Ukojenie może przynieść przepłukiwanie oczu solą fizjologiczną czy stosowanie kropel, potocznie zwanych "sztucznymi łzami". Substancje te nie tylko łagodzą podrażnienia, ale także wypłukują alergeny i pyłki.

Soczewki kontaktowe a alergia

Wśród użytkowników soczewek kontaktowych, alergie, stanowią spory problem. Szczególnie wiosną, która jest sezonem wszelkich uczuleń, a chęć przebywania na świeżym powietrzu jest bardzo silna. Noszenie okularów korekcyjnych wywołuje dyskomfort i zapewne każdy okularnik, w okresie wiosenno-letnim, chciałby je zamienić na okulary przeciwsłoneczne. Soczewki kontaktowe i alergia mogą iść ze sobą w parze, jest na to kilka prostych sposobów:

  • najlepszą metodą jest zamiana soczewek długoterminowych na soczewki jednodniowe;
  • pomocne okazuje się też ograniczenie czasu ich noszenia - daj odpocząć oczom, gdy jesteś w domowym zaciszu, zakładaj soczewki gdy uprawiasz sport, wychodzisz na spotkanie lub przebywasz na świeżym powietrzu;
  • zalecamy też konsultacje z okulistą, który doradzi najlepszy sposób czyszczenia soczewek oraz podpowie jakich preparatów do oczu najlepiej używać.

Soczewki jednodniowe

Jak już zostało wspomniane - stosowanie soczewek jednodniowych jest najprostszym sposobem złagodzenia alergii oczu. Nosząc soczewki przez dłuższy czas, pyłki drzew i traw mogą osiadać na soczewce przez co nasze oczy są przemęczone, zaczerwienione lub po prostu łzawią. Codzienne wymienianie soczewek ogranicza kumulowanie się alergenów oraz kontakt oczu z płynami dezynfekującymi, które mogą dodatkowo podrażniać oczy, a niekiedy nawet uczulić. Jeśli jednak stosowanie soczewek jednodniowych nie jest możliwe, zalecamy sięgnąć po środki przeznaczone dla wrażliwych oczu.

Jak wybrać odpowiednie soczewki przy alergii?

Ważne jest zwrócenie uwagi na poziom nawilżenia szkieł kontaktowych. Jeśli oczy są szczególnie wrażliwe warto sięgać po takie, których poziom nawodnienia wynosi ponad 60%. Wśród soczewek dla alergików znajdują się również takie, które mają niski poziom uwodnienia, ale za to dużą przepuszczalność powietrza. Wybierając soczewki należy pamiętać, że rogówka nie posiada naczyń krwionośnych, które dostarczyłyby tlen kiedy szkło kontaktowe jest na oku. Dlatego warto zwrócić uwagę na współczynnik przepuszczania tlenu.
Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl