soczewki jednodniowe zalety

Dlaczego warto wybrać soczewki jednodniowe

Gdy pogarsza nam się wzrok, naturalnym wyborem dla większości są okulary. Jednak nie zawsze jest to jedyny, a tym bardziej najlepszy wybór. Spójrzmy zatem, dlaczego tak wiele osób decyduje się na soczewki, a w szczególności – soczewki jednodniowe.

Łatwość użycia

Wiele osób obawia się skomplikowanych czynności jakie nieuchronnie towarzyszą noszeniu soczewek. Konieczność ich dodatkowej pielęgnacji, specjalnych płynów i pojemników może zniechęcać. Jednak o ile może to być prawdą w przypadku niektórych typów soczewek, to w przypadku soczewek jednodniowych nie pokrywa się jednak z rzeczywistością. W przypadku gdy wykorzystujemy soczewki jednorazowe, w zasadzie jedyne co musimy zrobić, to rano wyjąć z opakowania, założyć na oczy (co przy odrobinie wprawy zajmuje niewiele więcej niż założenie okularów), a wieczorem zdjąć i wyrzucić. Jest to jednocześnie ich przewaga nad soczewkami długookresowymi, gdzie rzeczywiście niezbędnych czynności jest więcej. W praktyce zatem jedyne co może nam na początku sprawiać problemy, to zakładanie soczewek. Jeśli zwykłe soczewki jednodniowe są dla nas niewystarczająco nawodnione co utrudnia zakładanie i powoduje dyskomfort związany ze zbyt suchym okiem, możemy wybrać soczewki Dailies Total 1 firmy Alcon, zapewniające dobre nawodnienie i wysoką przepuszczalność powietrza. W rezultacie, zarówno ich zakładanie jak i zdejmowanie są prostsze, niż w przypadku zwykłych soczewek.

Rozsądna cena

Soczewki jednodniowe okazują się mieć wiele przewag nad zwykłymi okularami jak i nad soczewkami o dłuższym okresie użytkowania. Tym, co może na początek zniechęcać, jest ich cena. Rzeczywiście, w przypadku okularów mamy jednorazowy wydatek, w przypadku soczewek np. miesięcznych jedna soczewka wystarczy na długo, natomiast soczewki jednorazowe musimy natomiast regularnie kupować i zmieniać. Jednak na to też należy spojrzeć inaczej. Koszt wielu rodzajów soczewek nie przekracza 50 złotych za opakowanie 30 sztuk – spójrzmy przykładowo na SofLens Daily Disposable. W dodatku, przypadkowe uszkodzenie soczewki jednodniowej – np. podczas zakładania – oznacza, że straciliśmy raptem 1/30 opakowania. Uszkodzenie soczewki miesięcznej oznacza konieczność kupienia nowego opakowania, a uszkodzenie okularów – potencjalnie kosztowną naprawę lub wymianę.

Soczewki na specjalne okazje

Poza wyjątkowymi przypadkami, soczewki (w tym oczywiście te jednodniowe) są w stanie eliminować te same wady co zwykłe okulary. Bez problemu radzą sobie z astygmatyzmem, jak w przypadku soczewek SofLens Daily for Astigmatism, nie ma też problemu z zakupem wersji progresywnej, umożliwiającej komfortowe i ostre widzenie na wszystkich odległościach – dobrym przykładem są soczewki Dailies AquaComfort Plus Multifocal. Jednak są zastosowania, w których nic nie zastąpi soczewek – spójrzmy na model FreshLook Illuminate - oprócz standardowo realizowanej korekcji wady wzroku, dodatkowo dzięki swojej budowie powiększają optycznie naszą tęczówkę, sprawiając że wyglądamy bardziej atrakcyjnie. Ciekawą ofertą na specjalne okazje są również soczewki FreshLook One Day. W wyjątkowo niskiej cenie możemy otrzymać 10 wysokiej jakości soczewek, które wytwarzane są z tego samego materiału co zwykłe soczewki, a umożliwiają przy tym zmianę koloru naszych oczu - do wyboru mamy szary, niebieski, zielony i brązowy.
Czy zatem soczewki jednorazowe to coś dla nas? Najprawdopodobniej tak, warto jednak, żeby każdy się o tym samemu przekonał – tym bardziej, że jednorazowy zakup opakowania soczewek nie stanowi dużego wydatku.

Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl