prezbiopia

Prezbiopia


Wielu z nas po przekroczeniu 40-tego roku życia narzeka na dziwne wrażenie konieczności oddalenia obrazu. Wydaje nam się, że żeby zobaczyć konkretne przedmioty, ręce muszą urosnąć. Odsuwamy od siebie gazetę, ponieważ w przeciwnym wypadku nie uda się zobaczyć tego, co jest napisane na stronie. Wzrok pomału zaczyna nie domagać.

Prezbiopia – choroba dojrzałych ludzi

Prezbiopia to dolegliwość związana z wadliwym działaniem soczewki oka - czyli części gałki ocznej odpowiedzialnej za refrakcję (załamywanie promieni świetlnych). Wraz z procesami starzenia soczewka zaczyna tracić swoją elastyczność, przez co nie umie tak dobrze jak kiedyś „regulować” obrazu. W rezultacie patrząc na obiekty położone blisko nie możemy złapać odpowiedniej ostrości. Ponadto przy prezbiopii często dochodzi do zmniejszenia wydolności mięśnia rzęskowego, który steruje akomodacją oka.

Niestety, choroba nieleczona będzie się rozwijała. W przypadku prezbiopii nie sprawdzają się porady amatorów mówiące o jak najpóźniejszym zakładaniu okularów „ponieważ oko przestanie pracować”. Tego typu schorzenie jest związane z zużywaniem się narządu wzroku, dlatego jak najszybciej po spostrzeżeniu objawów należy udać się do okulisty.

Jak leczyć prezbiopię?

Jeszcze do niedawna istniał wyłącznie jeden sposób na korygowanie prezbiopii. Chorzy używali dwóch par okularów – do bliży i dali. Należało je zamieniać według potrzeb. W ostatnim czasie zaleca się jednak korzystanie z soczewek progresywnych, czyli takich, dzięki którym możliwe jest wyraźne widzenie na odległość. Soczewki tego rodzaju znacznie ułatwiają funkcjonowanie. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu będą nieodpowiednie, można zdecydować się na alternatywę, czyli szkła dwuogniskowe lub biurowe.


Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl