zalety soczewek kontaktowych zimą

Soczewki kontaktowe to doskonałe rozwiązanie w miesiącach zimowych

Szkła kontaktowe stale zyskują na popularności, stając się coraz częściej wybieraną alternatywą dla okularów korekcyjnych. Zalety soczewek są nie do przecenienia, a przekonamy się o tym w szczególności w miesiącach zimowych, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera.

W powszechnej opinii panuje przekonanie, że soczewki kontaktowe warto wybrać wyłącznie wtedy, gdy w okularach jest nam nie do twarzy. To ewidentny błąd, bowiem popularne „kontakty” przedstawiają bardzo długą listę zalet, których nie sposób nie docenić w codziennym użytkowaniu. Latem zapewniają niebywały komfort, natomiast zimą okazują się być niezwykle praktycznym rozwiązaniem dla wszystkich osób dotkniętych wadami wzroku.

Zalety soczewek kontaktowych zimą – lista jest całkiem długa

Do okularów korekcyjnych z całą pewnością można się przyzwyczaić, jednak nawet te osoby, które używają ich od wielu lat, bez cienia zawahania przyznają, że w miesiącach zimowych stanowią one ogromny dyskomfort. Po pierwsze – coraz popularniejsze aluminiowe oprawki doskonale przewodzą temperaturę, zatem podczas przebywania na zewnątrz skóra przez cały czas ma kontakt z zimnym metalem. Po drugie – wystarczy choćby na chwilę wejść do ciepłego pomieszczenia, aby szkła okularów całkowicie pokryły się parą.

Ze względu na nieustanny kontakt szkła z gałką oczną, o zjawisku parowania możemy właściwie zapomnieć – ciepła soczewka z całą pewnością nie pokryje się parą, nawet w przypadku nagłej zmiany temperatury. Nieustannie ogrzewane tworzywo nie zamarza (wbrew obiegowym opiniom) i nie wywołuje uczucia dyskomfortu.

Zalety soczewek kontaktowych docenią też osoby aktywne, które lubią korzystać z uroków białego szaleństwa. Okulary praktycznie uniemożliwiają korzystanie z gogli lub maski narciarskiej. W przypadku soczewek kontaktowych nie ma z tym najmniejszego problemu. Dużo wygodniej jest również założyć czapkę, nie nosząc okularów.

Nie bez znaczenia jest też aspekt zdrowotny. Promieniowanie UV wywiera bardzo niekorzystny wpływ na narząd wzroku, a zimą zagrożenie jest wielokrotnie większe. Soczewki z filtrem UV zapewniają doskonałą ochronę oczu, nawet na nasłonecznionych, gęsto pokrytych śniegiem stokach i bez problemu można dodatkowo założyć okulary przeciwsłoneczne.

Ponadto, zimą upadki zdarzają się częściej ze względu na oblodzone drogi. Czasami celowo się ślizgamy albo po prostu idziemy na łyżwy. Gdy już zdarzy się to nieszczęście i się przewrócimy to zdecydowanie lepiej wtedy nie mieć okularów, które mogą się połamać i przy okazji zrobić dodatkową krzywdę.


Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl