ćwiczenie oczu

Ćwiczenia oczu

Regularnie wykonywane ćwiczenia na oczy pozwolą dłużej cieszyć się sprawnym wzrokiem. W jaki sposób należy o nie zadbać? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych porad.

Każdego dnia nasz wzrok jest narażony na znaczne obciążenia. Przemęczenie, stres, brak dbałości o zapewnienie odpowiednich warunków oświetleniowych – to wszystko sprawia, że nasze czasami zawodzą. Jasne plamki, nieostre widzenie oraz linie o nieregularnych kształtach – chyba każdy z nas doświadczył takiego zjawiska. Wynika ono z usztywnienia mięśni, które są odpowiedzialne za ruch gałek ocznych. Tak jak każde inne tkanki, także te ulegają zjawisku zmęczenia, przez co ich funkcja zostaje zaburzona. Ćwiczenia na oczy mogą przynieść doraźną ulgę, choć w tym miejscu należy zaznaczyć, że cyklicznie wykonywany trening relaksacyjny pomaga też w korekcji niektórych wad wzroku.

Ćwiczenia oczu – kilka przykładów

Każde ćwiczenie oczu powinno być powtarzane systematycznie, nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Na całe szczęście mówimy tu o dyskretnym treningu, który możemy wykonywać właściwie w dowolnym miejscu, bez sciągania na siebie ciekawskich (i zapewne zmęczonych) spojrzeń.

Ćwiczenie 1

Aby wyostrzyć wzrok, każdego ranka kieruj swoje spojrzenie wprost na słońce. Uwaga – to ćwiczenie należy wykonywać z zamkniętymi powiekami! Promienie słoneczne pobudzą pracę nerwów siatkówki i przyspieszą krążenie.

Ćwiczenie 2

W celu rozluźnienia mięśni należy wodzić wzrokiem po obwodzie wyimaginowanego znaku nieskończoności. Ćwiczenie zaczynamy od lewej dolnej strony, kierując oczy w prawo i ku górze. Wykonaj kilka powtórzeń, a po chwili poczujesz wyraźną ulgę, a ostrość widzenia wróci do normy.

Ćwiczenie 3

Efekt wzmocnienia wzroku można uzyskać poprzez ćwiczenia rozciągające mięśnie gałek ocznych. W tym celu należy zamknąć oczy, a następnie skierować gałki ku lewej stronie. W momencie wyczucia wyraźnego napięcia mięśni, zatrzymujemy ruch i „zamrażamy” spojrzenie na krótką chwilę. Następnie ten sam ruch wykonujemy w przeciwną stronę. Pamiętaj, ruchy wykonuj starannie, dokładnie i powoli. Powtarzaj ćwiczenie 5-6 razy.


Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl