soczewki kontaktowe cena

Soczewki kontaktowe Cena

Początkujący użytkownicy soczewek często zastanawiają się jakie są koszty korzystania z tego sposobu korekcji wzroku. Jest to dla nich szczególnie skomplikowane, gdy dochodzi do tego wybór rodzaju soczewek: miesięczne, dwutygodniowe, jednodniowe. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości z tym związane i przedstawić, jak najprościej obliczyć, co będzie najbardziej opłacalne.

Czas przydatności soczewek kontaktowych

Oprócz tego, że cena soczewek kontaktowych zależy od marki, jest powiązana również z rodzajem soczewek. W sklepie Soczewkowy.pl są do wyboru soczewki jednodniowe, soczewki dwutygodniowe oraz soczewki miesięczne.

Często spotykamy się z pytaniem, na czym polega to, że soczewka jest jednodniowa albo miesięczna:

  • Soczewki miesięczne i dwutygodniowe używamy przez określony czas, przechowując je w nocy w specjalnym pudełku wypełnionym płynem pielęgnacyjnym. Wyrzucamy je, gdy tylko skończy się termin ich przydatności. Nawet jeśli soczewkę miesięczną założyliśmy w ciągu miesiąca pięć razy to i tak po 30 dniach wyrzucamy ją.
  • Soczewki jednodniowe zakładamy rano, a wieczorem wyrzucamy od razu do kosza. Nie przechowujemy ich w płynie pielęgnacyjnym. Nie są one przeznaczone też do tego, aby nosić je na drugi dzień. Za każdym razem zakładamy nową parę z pudełka.

Soczewki kontaktowe cena – miesięczne vs dwutygodniowe vs jednodniowe

Najtaniej w zestawieniu miesięcznym wychodzą soczewki miesięczne. Kolejne są soczewki dwutygodniowe. Najdroższe będzie korzystanie z soczewek jednodniowych, których użytkowanie jest zarazem najbardziej komfortowe.

Soczewek miesięcznych na miesiąc musimy posiadać dwie sztuki, soczewek dwutygodniowych – cztery sztuki, soczewek miesięcznych – sześćdziesiąt sztuk. Stąd wynika główna różnica w cenie.

Przeliczymy to na najbardziej popularnych soczewkach w naszym sklepie (ceny z dnia 29.06.2016):

Soczewki miesięczne Air Optix Aqua 6szt Soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys 6szt Soczewki jednodniowe Dailies AquaComfort Plus 90+10szt
Cena za opakowanie 83,94 zł 69,60 zł 159,00 zł
Cena za jedną soczewkę 13,99 zł 11,60 zł 1,59 zł
Cena za 30 dni używania 27,98 zł 46,40 zł 95,40 zł

Wybór zależy od funduszy, jakie chcemy przeznaczyć i poziomu komfortu, jaki chcemy uzyskać.

Jeżeli chcemy nosić soczewki kontaktowe sporadycznie (np. tylko na weekendy), wybierzmy soczewki jednodniowe. Soczewki miesięczne, które przez większość czasu leżą w pudełku – marnują się. Po miesiącu i tak musimy je wyrzucić.

Z chęcią odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania.


Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl