Soczewki a makijaż

Soczewki a makijaż

Panuje błędne przekonanie, iż nosząc soczewki kontaktowe należy unikać makijażu, zwłaszcza oczu. Jednak, nawet mocniejszy makijaż nie sprawi, że naszym oczom stanie się coś złego. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach podczas robienia makijażu.

Zanim zaczniemy

Soczewki kontaktowe stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim, możemy dowolnie zmieniać kolor tęczówki oka lub przez chwilę zapomnieć o okularach. Przed przystąpieniem do makijażu, warto pamiętać o podstawowej zasadzie, mianowicie: najpierw należy założyć soczewki, a następnie zabrać się za nakładanie kosmetyków. W ten sposób unikamy dostania się zanieczyszczeń, drobinek i pyłków z kosmetyków do oka, które po nałożeniu soczewki, mogły by ją poplamić, a w najgorszym wypadku przyczynić się np. do zapalenia spojówek. Ta zasada obowiązuje również wieczorem podczas demakijażu. Najpierw należy zdjąć soczewki, by następnie przystąpić do zmywania makijażu.

Aerozole

Jeśli podczas robienia makijażu, używamy kosmetyków w aerozolu, pamiętajmy o zamknięciu oczu przed ich rozpylaniem. Dzięki temu rozpylone cząstki nie przykleją się do soczewek.

Właściwości kosmetyków

Osobom noszącym soczewki zaleca się używanie kosmetyków hypoalergicznych, które są przeznaczone dla alergików. Takie kosmetyki zawierają mniej substancji zapachowych i beztłuszczowych, które mogłyby podrażnić oko. Bardzo dobrze sprawdzają się podkłady na bazie wody, ponieważ przez naszą nieostrożność, podkłady w kremie mogą pozostawić drobną warstwę tłuszczu na soczewkach. Warto także stosować puder prasowany niż sypki, ze względu na mniejsze prawdopodobieństwo dostania się jego drobinek. Nakładając go, należy pamiętać, by nie robić tego bezpośrednio pod oczami. Wybierając tusz do rzęs lub eyeliner, powinno się decydować na wodoodporne kosmetyki, które znacznie mniej się kruszą i rozmazują.

Nie pożyczaj

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pożyczanie kosmetyków czy pojemniczków do soczewek kontaktowych, może być jednym ze sposobów przenoszenia infekcji. Warto o tym pamiętać i używać jedynie własnych kosmetyków i soczewek.

Data ważności

Regularnie powinniśmy sprawdzać termin ważności swoich kosmetyków do makijażu. Zawsze należy dbać o to, by były odpowiednio zakręcone lub zamknięte, by chronić je przed wysychaniem czy dostaniem się np. cząsteczek kurzu lub brudu.


Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl