Jak ściagnąć soczewki

Jak ściągać soczewki

Założyliśmy soczewki! Dla początkujących jest to wielki sukces. Ale co w momencie, gdy chcemy iść spać i musimy się ich pozbyć? Oto instrukcja ściągania soczewek krok po kroku.

Zdejmowanie soczewek

 1. Jeżeli nie są to soczewki jednodniowe, przygotuj sobie pojemnik na soczewki – opłucz go płynem pielęgnacyjnym i napełnij.

 2. Umyj, opłucz i dokładnie osusz dłonie.

 3. --zaczniemy od prawego oka-- Środkowym palcem lewej dłoni odchyl górną powiekę. Środkowym palcem prawej dłoni odchyl dolną powiekę.

 4. Patrząc do góry, zsuń soczewkę palcem wskazującym ku dołowi i delikatnie ściśnij ją przy pomocy kciuka.

 5. Jeżeli jest to soczewka jednodniowa – wyrzuć ją. Jeżeli jest to soczewka wielorazowego użytku – oczyść ją i włóż do pudełka z płynem.

 6. Koniec! Nie zapomnij założyć okularów ;)

Jak czyścić soczewki

Zawsze po zdjęciu soczewek wielokrotnego użytku należy je oczyścić z drobnoustrojów, osadów białkowych i kurzu.

 1. Umieść soczewkę na środku dłoni i polej ją płynem pielęgnacyjnym (kilka kropli).

 2. Pocieraj delikatnie soczewkę opuszkiem palca (najlepiej wskazującym lub serdecznym).

 3. Opłucz soczewkę czystym płynem.

 4. Włóż soczewkę do odpowiedniej komory pudełka ze świeżym płynem.

 5. Zakręć dokładnie pudełko i zostaw w bezpiecznym miejscu.

Pamiętaj, aby dbać również o pudełko. Po wyjęciu soczewek wylej stary płyn, opłucz świeżym i zostaw do wyschnięcia (do góry nogami, aby nie dostawały się do niego drobnoustroje i kurz). Przed ponownym włożeniem soczewek – opłucz go ponownie i wypełnij świeżym płynem. Zmieniaj pudełko najlepiej raz w miesiącu.

Niektóre płyny nie wymagają mechanicznego czyszczenia soczewek. Jest to np. płyn AoSept Plus, który zawiera wodę utlenioną. Nie trzeba się jej obawiać, ponieważ zostaje zneutralizowana poprzez specjalny dysk w pudełku AoSept. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku nie możemy używać zwykłych pudełek.  


Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl