Jak zakładać soczewki

Jak zakładać soczewki? Przeczytaj instrukcję krok po kroku

Wiele osób przed rozpoczęciem korzystania z soczewek kontaktowych jest przerażona faktem, że ma włożyć sobie jakąś rzecz do oka. Pamiętajcie, że strach z tym związany znajduje się jedynie w Twojej głowie. Po prawidłowym założeniu dobrze dobranych soczewek, nie będziesz ich w ogóle czuć ani widzieć. Przeczytaj, jak zakładać soczewki.

Zakładanie soczewek kontaktowych

  1. Rozluźnij się – początkujące osoby często mają odruch mrugania podczas zakładania soczewek. Jest to całkowicie normalne. Jednak należy ten odruch powstrzymać na kilka chwil.

  2. Umyj i osusz ręce – jest to bardzo ważne. Do soczewek kontaktowych nie powinny dostawać się żadne drobnoustroje, kurz czy woda. Należy dokładnie umyć, opłukać i osuszyć dłonie (najlepiej świeżym ręcznikiem papierowym; niektóre osoby czekają aż ich dłonie same wyschną).

  3. Ostrożnie wyjmij soczewki kontaktowe z opakowania – uważaj, aby nie zahaczyć ich paznokciem. Są bardzo delikatne i możesz niechcący je uszkodzić.

  4. Przemyj soczewkę świeżym płynem i umieść ją na palcu wskazującym – jeżeli nie jest w żaden sposób uszkodzona czy wywinięta na drugą stronę, możesz ją założyć na oko.

  5. Środkowym palcem przeciwnej ręki odchyl górną powiekę, środkowym palcem ręki, na której jest soczewka odchyl dolną powiekę, przytknij soczewkę do oka – możesz przy tym patrzeć w górę. Gdy soczewka przyczepi się, spójrz na wprost – sama ułoży się na odpowiednim miejscu. Pomrugaj.

  6. Koniec! Jeżeli nie czujesz soczewki na oku i dobrze widzisz, oznacza to, że zadanie zostało wykonane!

Dodatkowe wskazówki tego, jak zakładać soczewki i jak o nie dbać

Zawsze zaczynaj od tego samego oka! To zabezpieczy Cię przez pomyłką – nie należy nosić prawej soczewki na lewym oku i odwrotnie. Różnice zauważą szczególnie osoby, które mają sporą różnicę w wadzie na obu oczach. Osoby praworęczne powinny zaczynać od prawego oka, osoby leworęczne – od lewego. Będzie to najbardziej intuicyjne.

Sprawdzaj czy soczewka nie jest wywinięta – jeżeli brzegi wyginają się ku dołowi (soczewka nie wygląda, jak miseczka) to znaczy, że jest ona wywinięta. Wiele firm robi również napisy na soczewkach (np. „123”). Jeżeli napis można przeczytać normalnie, oznacza to, że jest wszystko dobrze.

Zdejmij soczewkę, jeżeli po jej założeniu boli Cię oko. Może to oznaczać, że jest uszkodzona, lub zabrudzona. Gdy nie widzisz uszkodzenia, przemyj soczewkę i spróbuj ją założyć jeszcze raz. Możesz też sprawdzić, czy nie masz niczego w oku i przepłukać je kroplami do oczu.

Już założyłeś swoje soczewki. Teraz przeczytaj, jak ściągnąć soczewki.


Polskie kosmetyki naturalne The Secret Soap Store

© 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone. Soczewkowy.pl ® KROS S.C. ul.Ślusarska 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, NIP 529-179-43-54

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji

Wsparcie e-commerce SOHOshop.pl